Fehér cápát fogott egy halász az Adriai-tengeren
Kotor mellett akadt egy halász hálójába a kihalás szélén álló tengeri ragadozó.
Kotor mellett akadt egy halász hálójába a kihalás szélén álló tengeri ragadozó.
Lehet, hogy nem véletlenül illetik az intelligens jelzővel a tengerek óriási ragadozóit, a nagy fehér cápákat. Mint kiderült, a környezetükhöz is meglepő rugalmassággal alkalmazkodnak – erre most először találtak bizonyítékot az állatokra érzékelőket szerelő kutatók.
„Ez a cápakutatás Szent Grálja” – nyilatkozták a kutatók, miután megörökítettek egy néhány órája született fehér cápát. Az állaton egy szokatlan dolog is megfigyelhető volt.
Egyelőre eltűntként tartják nyilván az 55 éves Tod Gendle-t, aki vélhetően egy cápatámadás áldozata lett Dél-Ausztráliában. Nagy erőkkel keresik a férfit, de eddig csak a ruhájának egy darabját és a szörfdeszkáját találták meg, utóbbin egy nagy harapásnyom van.
Az eset Dél-Afrikában történt, ott, ahol nemrég cápatámadás is volt. Az egyik szörfös gyakorlatilag a cápa fölött siklott át az egyik hullámon.
A ragadozó szerencsére nem támadt a sportolóra, csak gimnasztikázott egyet. Így tragédia nem történt, viszont nagyon látványos fotók születtek.
A kardszárnyú delfinek a kutatók szerint rendkívül kíméletlen vadásztechnikával rendelkeznek. Egy új videónak köszönhetően most már szemmel látható bizonyíték is van erről.
Néhány év leforgása alatt 600 kilométerrel voltak kénytelenek arrébb úszni a fiatal fehér cápák Kalifornia közelében.
Nukuminak nevezték el az ötméteres, körülbelül 50 éves példányt. Új-Skócia partjainál találkoztak vele, ahol ekkora cápát még sosem láttak.
Egy nemzetközi kutatócsoport feltérképezte a világ egyik legfélelmetesebb ragadozója, a hatalmas testű, sokáig élő fehér cápa (Carcharodon carcharias) teljes génkészletét, és megtalálta evolúciós sikerének titkát.
Ha kíváncsi arra, milyen, amikor egy nagy fehér cápa elől már nincs menekvés, nézze meg az alábbi videót.
Három napig bírta a fogságot egy okinavai akváriumban egy nagy fehér cápa, amelyet a héten fogtak ki a tengerből Japán délnyugati partvidéke mentén. A 3,5 méter hosszú, aránylag kis méretű hím tengeri ragadozó péntek hajnalban pusztult el az okinavai Csuraumi akváriumban, halálának okát vizsgálják.
Elég közeli viszonyba keveredett egy négyméteres fehér cápával egy nő Dél-Afrikában. A New York-i Hillary Rae Petroski ketreces cápamegfigyelésre fizetett be, amikor az állat megtámadta a ketrecet. Hatalmas állkapcsa csak pár centire volt a ketrecben lévőktől.
Nagyon bátor volt az a búvár, aki a biztonsági ketrecen kívül figyelte meg a világ egyik legnagyobb fehér cápáját. A nagy találkozás két éve lehetett, de a víz alatt készített felvételt csak most fedezte fel a számítógépén Mauricio Hoyos Padilla. Már az első 20 órában több mint 16 ezerszer osztották meg a Facebookon a vízilovat idéző óriásragadozót bemutató videót.
Megint sikerült lefilmeznie egy búvárnak, ahogyan egy cápa megkívánja őt ebédre. Florida partjainál úszkált 30 méter mélyen Jimmy Roseman, amikor szembe jött egy háromméteres ragadozó.
Nyugat-Ausztráliában nem mondható veszélytelennek a strandolás, az elmúlt két évben hat halálos cápatámadás is történt. A Twitterrel talán megakadályozhatók volnának az ilyen balesetek.
Első alkalommal sikerült felmérniük amerikai kutatóknak a vándorló cápák energiagazdálkodását. A tanulmány arra is felhívja a figyelmet, milyen fontos, hogy a mintegy 4 ezer kilométeres út előtt a fehér cápák energiadús táplálékokkal hizlalják fel magukat.
Vemhességük nagy részét a nyílt tengeren töltik a fehér cápanőstények.
Elnézést kért egy magyar turista, miután hamis videót tett közzé a YouTube-on egy fehér cápával való találkozásról.
A valaha látott egyik legnagyobb fehér cápa akadt mexikói halászok hálójába a Kaliforniai-öbölben.